Duyurular

Değerli Büyüğümüz Sn. Faruk KURUTUZ abimiz Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.22 Temmuz 2020 Çarşamba
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eski Daire Başkanı Sn. Faruk KURUTUZ vefat etmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Emekli İtfaiye Daire Başkanı ve aynı zamanda Derneğimizin de 2 (iki) dönem Genel Başkanlığını yapmış olan Değerli Büyüğümüz Sn. Faruk KURUTUZ abimiz Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

 

Sn. Faruk KURUTUZ abimize Allah (c.c.)' tan rahmet; Ailesine, Sevenlerine ve Tüm İtfaiye Camiasına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

 

Cenazesi 22.07.2020 (bugün) öğle namazına müteakip Ankara İli Yenimahalle İlçesi Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir.

 

SN. FARUK KURUTUZ;

1947 yılında Çorum Sungurlu Dayıncık Köyünde doğmuştur.

1970 Yılında Ankara Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü' nde İtfaiye Eri olarak başlamıştır. Daha sonraki yılarda İtfaiye Telsiz Operatörü, İtfaiye Çavuşu,  İtfaiye Zabıta Memurluğu, İtfaiye Zabıta Amiri, Personel Memuru, Şube Müdür Yardımcılığı, Şube Müdürlüğü Görevlerinde bulunmuştur. 1997 Yılında Büyükşehir Belediyelerinin Daire Başkanlığına geçmesi ile 2010 yılına kadar İtfaiye Dairesi Başkanlığını görevini yürütmüştür.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında; Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre, İtalya, Yunanistan, Finlandiya, Japonya ve Amerika gibi ülkelerde mesleki eğitim ve araştırmalara katılmış olup şehir itfaiyelerini ziyaret etmiştir. Ankara İtfaiyesinde Arama Kurtarma, Yüksekten ve Derinden Kurtarma, K9 Köpekli Arama, Su Altı Arama ve Kurtarma ekiplerini ilk defa kurmuş ve diğer şehirlere öncülük yapmıştır. İtfaiyecilerin hakları konusunda (Türkiye genelindeki hizmetli kadrosundaki itfaiyecilerin genel idari hizmetlere geçişi, İtfaiyecilerin yıpranması ve araçların kaskosunun yapılması gibi vb.) çalışmalar yapmıştır.

Derneğimizin 4. ve 5. dönem Genel Başkanlığına o tarihlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı olarak görev yapan Sn. Faruk KURUTUZ seçilmiştir. 

Derneğimizin ikinci Genel Başkanı olan Sn. Faruk KURUTUZ, 2004 - 2008 yılları arasında 2 (iki) dönem üst üste Genel Başkan olarak görev yapmıştır.

Duyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği 

         (1947 - 2020)