Duyurular

İstanbul İtfaiyesi Şehit Verdi. Her Zaman Heryerdeydi29 Nisan 2018 Pazar
İtfaiye Onbaşısı Taner ÇEBİ kardeşimiz şehit olmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fatih İtfaiye Grubunda görev yaparken, 27 Nisan 2018 tarihinde Sultanahmet’te meydana gelen yangına müdahale esnasında ağır yaralanan İtfaiye Onbaşısı Taner ÇEBİ kardeşimiz şehit olmuştur.

27 Nisan 2018 Cuma günü Fatih'te bir otelin sauna kısmında çıkan yangına arkadaşlarıyla birlikte müdahale eden onbaşı ÇEBİ itfaiyeci arkadaşlarıyla yoğun duman ve alevlerin arasından 4 vatandaşı kurtarmıştı.

Fatih Alemdar Mahallesi Ticarethane Sokak’ta bulunan otelin bodrum katında bulunan saunada Cuma günü henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıkmıştı.

İhbar üzerine, olay yerine gelen Fatih İtfaiye Grubunda onbaşı olarak görev yapan Taner ÇEBİ üç turisti yangının ortasında çıkarmayı başarmış son bir kişiyi daha çıkarmak için yeniden alevlerin arasına girmişti. Alınan ilk bilgileri göre dengesini kaybederek düşen Çebi arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılmıştı. Dumandan da etkilendiği belirlenen Taner ÇEBİ iki gün hastanede yoğun bakımda tedavi edildi, ancak sabaha karşı şehit oldu.

2005 yılından beri İsatanbul İtfaiyesi'nde görev yapan Şehit Onbaşı  Taner ÇEBİ, uluslararası itfaiye yarışmalarında pek çok ödül almış ve arkadaşları arasında sevilen birisiydi. Türkiye'nin ve Dünyanın birçok bölgesinde görev yapan bir çok  insanın hayatını kurtaran ÇEBİ aynı zamanda itfaiyenin su altı arama kurtarma (İSAK) dalgıç ekibinde uzman görevliydi. İtfaiye onbaşı ÇEBİ, Bosna, Nepal, Makedonya,Van, Soma ve Çaycuma da meydana gelen olaylarda görev almıştı.

 

Evli ve birisi 3 diğer 1 yaşında olan 2 çocuğu bulunan aziz şehidimize Allah (C.C)'tan rahmet, şehidimizin ailesine, mesai arkadaşlarına ve tüm itfaiye ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

  

Şehidimizin naaşı 30.04.218 saat 12:00' da İBB  İtfaiye Daire Başkanlığı önünde yapılacak törenin ardından öğle namazına müteakip Fatih Camiinden kaldırılıp Edirnekapı İtfaiye Şehitliğine defnedilecektir.

 

Duyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği DerneğiDuyurular - TİBDER | Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği