Duyurular

Ulusal İtfaiyeci Meslek Standartları Taslağı Görüşe Sunuldu7 Nisan 2017 Cuma
Ulusal Meslek Standartları Taslağı Görüşe Sunuldu.

Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği (TİBDER) ile MYK arasında ‘‘Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü’’ 30.10.2013 tarihinde imzalanmıştır.

MYK tarafından ilgili mevzuat çerçevesinde yetkilendirilen TİBDER’in hazırladığı taslak meslek standardının, Ulusal Meslek Standardı (UMS) olarak tanınması üç adımda gerçekleştirilmektedir.

 

1-      Hazırlanan taslak meslek standardı, ilgili tarafların görüşüne sunulur. Alınan görüş ve öneriler incelenir, değerlendirilir ve taslak standardına aktarılır. Nihai taslak görüş değerlendirme raporu ile birlikte MYK’ ya sunulur.

2-      Taslak standardı, MYK sektör komitesinde incelenerek değerlendirilir ve doğrulanır.

3-      Doğrulanan taslak standardı, MYK Yönetim Kurulu onayına müteakip resmi gazetede yayımlanarak Ulusal Meslek Standardı (UMS) niteliğini kazanır.

Tüm İtfaiyeciler Birliği Derneği, itfaiyecilik alanına ilişkin; gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde toplam 4 sınıf için İtfaiyeci (Seviye 3), İtfaiyeci (Seviye 4), İtfaiyeci (Seviye 5) ve İtfaiyeci (Seviye 6) taslak meslek standardı hazırlamış olup görüş için toplam 140 kurum/kuruluşa göndermiştir. Bu taslaklara ilişkin değerli görüş ve önerilerinize ihtiyaç duyulmaktadır. Katkılarınız, standartların kalite ve kabul edilebilirliğini arttıracaktır.

 Taslak meslek standardlarına ilişkin görüş formlarını doldurup word formatında 26.06.2015 tarihine kadar tibder@tibder.org.tr  mail adresimize gönderebilrsiniz.

 

İtfaiyeci (Seviye 3) Taslak Ulusal Meslek Standartı ve Görüş Formu

İtfaiyeci (Seviye 4) Taslak Ulusal Meslek Standartı ve Görüş Formu

İtfaiyeci (Seviye 5) Taslak Ulusal Meslek Standartı ve Görüş Formu

İtfaiyeci (Seviye 6) Taslak Ulusal Meslek Standartı ve Görüş Formu