Haberler

Kula İtfaiyesi' nden Uygulamalı Sivil Savunma Tatbikatı4 Nisan 2017 Salı
MANİSA - Kula

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula İtfaiye Amirliği, 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi öğrencilerine uygulamalı eğitim verdi.

28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula İtfaiye Amirliği, öğrencilerde yangın anında yapılacaklar kapsamında bilinç oluşturmak amacıyla uygulamalı eğitim programı düzenledi. Kula Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi'nde düzenlenen Sivil savunma programına; Kula İtfaiye Amiri Vehbi Koç, itfaiye erleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İtfaiye Amiri Vehbi Koç, 250 öğrenciye önce teorik bilgi verdi. Amir Koç, yangın anında yapılacaklar konusunda öğrencilere bilgi vermesinin ardından öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte uygulamalı olarak yangın söndürme işlemi gerçekleştirdi. Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Akkaya, Kula İtfaiye Amirliği'ne Sivil Savunma Günü'nde okullarına kadar gelerek öğrencileri bilinçlendirdiği için teşekkür etti.

Başkan Tosun,"Sivil Savunma, Eğitimle Mümkün''

Vatandaşlarda acil durumlarda yapılacaklar konusunda bilinç geliştirmenin küçük yaşlardan itibaren eğitimlerle mümkün olacağını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, "Sivil Savunma günü dolayısıyla Kula İtfaiye Amirliğimiz, öğrencilerimize yangında neler yapacakları ve nasıl hareket edecekleri konusunda bir eğitim verdi.

Yapılan uygulamalı eğitimlerle amacımız vatandaşlarımızı afetler konusunda uyarmak ve bilgi sahibi olmalarını sağlamak. İtfaiye amirliğimiz, bu eğitimleri belirli aralıklarla gerçekleştiriyor. Bu anlamlı günde öğrencilerimize verilen bu eğitimin faydalı olmasını dilerim" diye konuştu.